Post

Obdarovaná bola v poradí už druhá slovenská rodina

Suma 500 € bola dnes úspešne odovzdaná už druhej slovenskej rodine. Dar sme boli odovzdať na východe Slovenska, neďaleko nášho Bardejova. Veríme, že taktiež ako my, aj vy rešpektujete súkromie týchto ľudí a tým pádom, túto fotografiu ako dôkaz úspešného odovzdania daru.
Možno by sa veľkými písmenami patrilo napísať: „ODOVZDANÉ, SPLNENÉ, DAR JE V SPRÁVNYCH RUKÁCH“, alebo niečo podobné.
My by sme Vám však rady napísali o tom, ako niečo také celé prebieha.

V prvom rade musíme priznať, že nie je jednoduché zdvihnúť telefón, vytočiť číslo neznámeho človeka, povedať mu, o čo ide, kto sme a čo pre neho máme. Zamýšľali sme sa nad tým, kedy naposledy sme zažili z niečoho taký rešpekt. Zamýšľali sme sa tiež nad človekom na druhej strane. V dnešnej dobe nie je ľahké byť tým “slabším“, tým, ktorému sa pomáha. Prijať dar, akýkoľvek, vyžaduje poriadnu dávku pokory, ľudskej vyzretosti a nadobudnutie vnútorného presvedčenia, že niekedy je v poriadku prijímať, aj keď sa možno v momentálnej situácii neviete odvďačiť tak, ako by ste túžili.
Práve v dnešný deň sme mali česť stretnúť človeka, otca, ktorý všetky tieto vlastnosti má. Prijal nás s úsmevom a neuveriteľnou vľúdnosťou. So zimomriavkami na koži nám povedal: „Viete čo? Naozaj ste ma veľmi prekvapili. Suma 500€ je pre nás až-až. Pozrite, veď mám až zimomriavky. “

To je dôvod, prečo sa projekt RecyVeci rozhodol začať a chce v tom pokračovať aj naďalej.

Veľmi pekne ďakujeme všetkým Vám, ktorí ste sa rozhodli u nás nakupovať, nevytvárať tak novodobý plast v podobe textílie, no v prvom rade vďaka za Vaše srdcia. Oni totiž túžia pomáhať! To dnes nie je samozrejmé. Ďakujeme tiež všetkým, ktorí s ochotou voláte, píšete, nosíte a posielate stále nové kusy oblečenia. Je to naozaj vzácne, pretože inak by tento projekt pokračovať nemohol. Nemal by ako.

A tak, drahý slovenský ľud, ideme ďalej! Žije nás tu dostatok na to, aby sme mohli pomôcť , a tiež aj dostatok na to, aby bolo stále komu pomáhať. Hurá do toho!

S vďakou vaše RecyVeci

Back to list